Sitemi ziyaret eden herkese merhaba,
İsmim Gülce. 1979 yılının Mayıs ayında İstanbul’ da doğdum. ilk ve ortaokul eğitimimi Zonguldak’ta tamamladıktan sonra Ankara’ya taşınarak lise ve üniversite hayatımı bu şehirde tamamladım. İşletme mezunuyum ancak bu bölüm pek severek okuduğum bir bölüm değildi. Bu yüzden kısmen sıkıntılı bir üniversite hayatım oldu. Mezuniyetten sonra içim içimi öyle bir yedi ki, ben de kendimi mutlu etmek adına fotoğrafçılık okumaya karar verdim. Halen de fotoğrafçılık eğitimime devam etmekteyim.

Hem fotoğraf çekmeye hem de yemek yapmaya vurgun birisiyim. ( ayrıca kedilerime de vurgunum :)) onları unutmamak gerek ) Sitemin oluşumu da kısmen bu iki tutkuma bağlı. İlk başlarda sadece fotoğraf üzerine bir blog açmayı planlarken, neden yaptığım yemekleri diğer insanlarla da paylaşmayayım düşüncesiyle bu iki konuyu birleştirip, 2013 yılının Aralık ayında sitemi oluşturdum. İlk başlarda yaşadığım çekingenlik, acemilik ve kısıtlı olanaklarla istediğim performansı elde edemesemde, zamanla bu sıkıntıları üzerimden attım ve şu anda blog yazmanın keyfini sürmeye başladım.

İşte benim ve bloğumun hikayesi böyle. Bu arada yazmadan da geçemeyeceğim; ilk yazdığım tariflerdeki kısacık acemice yazılar ve o zamanlar güzel bir fotoğraf makinasına sahip olmadığımdan, çektiğim o kötü fotoğraflar için bloğumu ziyaret eden ve ilerde ziyaret edecek herkesden özür diliyorum. Söz onları da zamanla yenileyeceğim.

Beni merak edip bu yazıyı okuyan, bloğumu ziyaret eden etmeyen herkese sevgiler saygılar….

Bir de benden ufak bir rica: Fotoğraflarımı beğenen ve kullanmak isteyenler olursa, kaynak göstermelerini ya da en azından beni haberdar etmelerini rica ediyorum. Kimsenin bu ricamı saygısızlık ya da şımarıklık olarak görmesini istemem. Sadece fotoğrafların iyi olması için çok emek veriyorum ve haberim olmadan kullanılmaları beni kırıyor. Diğer blog yazarı arkadaşlarım da benimle aynı hisleri paylaşıyorlar biliyorum. Zaten bu ricamı sadece kendimle alakalı olarak değil, bütün blog yazarı arkadaşlarımla alakalı olarak yansıtıyorum buraya. İşte durum bu. Bana kızmayın olur mu :))